Подвиг МАТЕРІ


Подвиг МАТЕРІ

(До 110-ї річниці з дня народження О. А. Деревської)

Сьогодні її немає серед них. Але вічний вогонь материнського добра, щедрості і краси людського життя, що його запалила Олександра Аврамівна у сорока восьми дітей, віддає теплом і тепер. Вона дала сиротам можливість пізнати материнську любов, ласку, радість спілкування людей різних національностей, що пізнали тяжку долю сирітства, під одним прізвищем Деревських.

Не тільки у нашому місті, а й далеко за його межами мало знайдеться людей, які б не знали про життєвий подвиг цієї простої жінки, матері, громадянки, комуністки, яку Вітчизна уславила званням мати-героїня та орденом Трудового Червоного Прапора.

Далеко від рідного міста потяглася жива нитка тих, хто продовжує рід Деревських. Сини і дочки матері-героїні уславили його своїми справами в кипучому вирі трудового життя своєї країни. І щороку, коли буйно квітнуть весняні сади, коли спалахують рожевим багрянцем тюльпани, діти Олександри Деревської збираються у рідному місті Ромен, в рідній оселі, щоб вшанувати пам"ять своєї мами.

А допомагають зібратися разом цій великій родині юні друзі - учні школи-інтернату, яка носить ім"я Олександри Деревської. Продовжується листування з цією багатонаціональною сім"єю. Діти і внуки, зачинательки прославленого роду, шлють до шкільного музею своєї матері спогади про неї, про їх життя після того, як їх усиновила чи удочерила Олександра Аврамівна, про трудові успіхи, надії, мрії, сподівання.

Лист до листа, світлину до світлини. І постає перед школярами мати-героїня, наче жива, з її бентегою, переживанням, помислами і переконаннями.

Народний музей матері-героїні Олександри Деревської, що в школі, відвідали тисячі школярів нашого міста, багатьох шкіл Сумщини, сусідніх Полтавської, Чернігівської і Київської областей, люди різного віку, вчителі, письменники, кіномитці, художники і поети.

Майже кожного дня приходять у музей матері-героїні і учні школи-інтернату, щоб відкрити для себе ще одну цікаву сторінку із життя Деревської, зустрітися з тими, хто знав її особисто чи працював з нею, її дітьми, що живуть у нашому місті.

Наче живе джерельце, тече розповідь екскурсовода про подвиг жінки-матері. Десятки пар допитливих дитячих очей зупиняють свій зір на експонатах, що висвітлюють життя Деревських. І хочеться дітям бути схожими на цю жінку: творити добро, приносити радість, бути вірними синами і доньками своєї держави. А поки що головним своїм обов"язком вони вбачають добре вчитися, правильно поводитись, рости дружніми, а в будь-яку мить свого життя бути готовими прийти на допомогу своєму товаришеві, людині, яка потрапить в біду. Цьому їх вчить школа - вчителі, вихователі, цього вимагає від них сьогоднішнє життя, обов"язок, Батьківщина, які розраховують на них у майбутньому як на свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави.

Сьогодні музей Олександри Деревської оновлений: сучасними меблями, килимами, експонатами, дитячими роботами. До послуг відвідувачів книги про О. Деревську, написані дітьми і внуками її. Тут можна проглянути документальний фільм "Роменська мадонна", який на міжнародному фестивалі одержав приз "Білий голуб", а також художній фільм "Свято печеної картоплі", створений на кіностудії імені О. Довженка.

У цьому році школа святкує 110-річницю з дня народження Олександри Аврамівни. Тут відбудуться урочисті заходи з цієї нагоди та з нагоди дня Матері.

Колектив школи ретельно готується до знаменної дати, адже про її відзначення на державному рівні прийнята Постанова у Верховній раді та розроблене Розпорядження Кабінету Міністрів України.

Тетяна Лісненко, заступник директора з ВР школи-інтернату

 
Понравилась статья? Поделиться с друзьями: